Временска прогноза

Преодна стабилизација – Временска прогноза за 24.11.2021

Во раните утрински часови само на југо-исток сѐ уште со слаби врнежи од дожд, претпладнето со зголемена облачност. Но, попладне ќе има делумно намалување на облачноста и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој во текот на денот ќе го менува правецот во јужен.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно сончево и топло – Временска прогноза за 18.6.2024

Дејан Дејан

Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 17.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе