Ковид19 Код Најважни

КОД – Во услови на пандемија 10 болници должат повеќе од 31 милиони евра

Во услови на ковид дали болниците кубурат со пари но и колкави им се долговите? КОД открива дека десет болници должат 31 милион 147 илјади евра, а прва на листата Болницата “Осми септември“ каде со години се натрупувал долг од околу 6 милиони евра. Невладините алармираат дека ова може да влијае врз квалитетот на здравствена заштита која им ја даваат на пациентите.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Евроинтеграциите како дел од владината програма

Дејан Дејан

Нимиц: Употребата на уставното име во писмена, но не и во усна форма ќе предизвика континуирани проблеми и конфузија

Дејан Дејан

Приватните превозници утре од 10 часот ги паркираат своите автобуси во базите- Скопје без дел од јавниот превоз

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе