Топ тема

Топ Тема 11.07

Избoрната кампања влезе во финишот. Една од клучните изборни единици ќе биде Петтата која опфаќа 14 општини, меѓу кои  некои од најголемите Битола, Охрид, Струга, Кичево, Дебар. Затоа битката за 20-те пратеници е жестока уште од стартот, а своите аргументи за решавање на проблемите во оваа Изборна единица, но и за главните поенти од нивните изборни кампањи ги соочија носителите на кандидатските листи: Радмила Шеќеринска од коалицијата Можеме, Талат Џафери од ДУИ и Сурија Рушити нод Алијанса на Албанците и Алтернатива.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

„Топ тема“ (17.06.2024) Уставен, по допрен глас, може да го стопира законот за локална самоуправа

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе