Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Утре на запад со зголемување на облачноста – Временска прогноза за 14.11.2021

Дејан Дејан
Наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено дозначително облачно, со поголема облачност во западните делови, каде што...
Временска прогноза

Утре ќе преовладува променливо облачно време – Временска прогноза за 9.11.2021

Дејан Дејан
Во најголемиот дел од земјата утре ќе преовладува променливо облачно време, во јужните делови ќе имаме услови за слаб локален дожд. Во текот на денот...
Временска прогноза

Сѐ уште стабилно и топло – Временска прогноза за 8.11.2021

Дејан Дејан
Утре со нешто слична временска состојба. Ќе биде стабилно со умерена до значителна облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб...
Временска прогноза

Стабилното и топло време продолжуваат и понатаму – Временска прогноза за 5.11.2021

Дејан Дејан
Претпладне вдолж Повардарието со магла и значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат. Во останатиот дел од земјата сончево и релативно топло со мала...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе