Спорт Фудбал

Интер ги задржува двајцата главни играчи до 2029 година

Лаутаро Мартинез и Николо Барела наскоро ќе потпишат нови договори со Интер и тоа до јуни 2029 година.

Првите ѕвезди на „нераѕурите“ ќе добијат и значително зголемување на платите, па така Мартинез според новиот договор ќе заработува 9 милиони евра годишно плус бонуси, додека Барела ќе добива плата од 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Овие двајца играчи беа клучни во освојувањето на новата шампионска титула на Интер во Серија А, па откако клубот отиде во рацете на новите газди, тие ќе добијат сериозна награда.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе