Спорт Фудбал

Челси официјално го промовираше првото летно засилување

Тосин Адарабиојо е нов фудбалер на Челси откако потпиша четиригодишен договор како слободен агент. Стоперот доаѓа од редовите на Фулам, каде импресионираше изминатите две сезони.

Фудбалерот кој има 26 години потекнува од младинската академија на Манчестер сити, а потоа играше во ВБА и Блекбурн како позајмен играч пред да замине во Фулам во летото 2020 година за само 1,65 милиони евра.

Адарабиојо е само првото летно засилување за „сините“, а ако се суди според претходните трансфер-прозорци, треба да очекуваме ново бурно лето на „Стемфорд Бриџ“.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе