Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Историски триумф на Тиквеш во Купот на Македонија

Со победата од 2:1 во дуелот против Воска Спорт, фудбалерите на Тиквеш триумфираа во Купот на Македонија и го освоија првиот трофеј во клупската историја.

Кавадарчани доминираа во текот на целиот меч и заслужено стигнаа до победата. Тиквеш со головите на Кристијан Стојкоски во 41. и Луан Силва во 60. минута имаше предност од 2:0, а единствениот гол за Воска Спорт беше дело на Николче Шарковски 77. минута од мечот.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе