Uncategorized Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд -Временска прогноза за 25.4.2024

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално поројни, проследени со појава на ретки грмежи. На повисоките планини врнежите ќе преминуваат во повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Информации од ова утро: 24.4.2024 год

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

0 Попова Шапка, 3 Маврови Анови, Лазарополе, 4 Крушево, 5 Битола, Претор, 6 Тетово, Прилеп, 7 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Берово, 8 Скопје-Петровец, Кавадарци, 9 Куманово, 10 Штип, Струмица, Крива Паланка, Велес, Виница, Гевгелија, 11 Демир Капија, Виница.

 

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2)

29 Попова Шапка, 26 Пожаране, 24 Тетово, Маврови Анови, Охрид, 23 Битола, 22 Штип, 20 Ѓуриште, 18 Претор, Крушево, 17 Прилеп, Куманово, 15 Скопје-Петровец, Виница, 14 Гевгелија, 13 Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Кавадарци, Тополчани, 12 Велес, 11 Струмица, 10  Берово, 9 Лазарополе, 7 Дојран, 5 Демир Капија.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево со мала локална облачност и многу топло – Временска прогноза за 22.6.2024

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (20.06.2024) Коалициски апетити или реформски резови, европска деблокада или тивка изолација

Дејан Дејан

Сончево и многу топло време со натпросечни температури – Временска прогноза за 21.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе