Uncategorized Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 14.3.2024

Ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови претежно во планинските региони ќе има слаб дожд.  Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец кој поизразен ќе биде во должина на Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7, а максималната од 10 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Информации од ова утро: 13.3.2024 год

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

-1 Попова Шапка, Маврови Анови, 0 Лазарополе, Берово, Крушево, 1 Прилеп,  Битола, 2 Претор, 3 Демир Капија, Струмица, 4 Велес,  Кавадарци, Охрид, Тетово, Крива Паланка, 7 Скопје-Зајчев Рид, 5 Виница, Гевгелија,  6 Штип, 8 Дојран.

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2)

11 Гевгелија, 8 Струмица, 7 Виница, 6 Радовиш Пожар, 5 Крива Паланка, 4 Охрид, 3 Лазарополе, Куманово, 2 Берово, 1 Маврови Анови, Демир Капија, Претор, Штип, Битола, Дојран, Скопје – Петровец.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

 

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

РЕК Битола стави во функција два блока

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе