Спорт Тенис Топ вести

ВИДЕО: Сензација-Италијанецот Лука Нарди го победи бројот 1, Новак Ѓоковиќ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изненадувачки загуби од Лука Нарди во третото коло од мастерс турнирот во Индијан Велс, САД. Првиот светски рекет беше совладан од 20-годишен Италијанец со резултат 2:1 во сетови 6:4, 3:6, 6:3.

Нарди, кој е 123-ти на ранг листата на АТП успеа да го совлада својот идол, чиј постер како што изјавуваше, имал закачено во својата соба.

За Ѓоковиќ, после долго време, ова е пораз од играч кој се наоѓа подолу од 100-тата позиција на АТП листата. Нарди успеа да го победи противникот со поефикасна игра додека Ѓоковиќ се мачеше да ги освојува гемовите. Младиот 20-годишен Италијанец на крај победи, а Ѓоковиќ и по турнирот во Индијан Велс во Калифорнија ќе остане на првата позиција.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(Фото) Во Ларце се гласа без проблеми – до 9 часот гласале 100 избирачи од 993 во избирачкиот список

Дејан Дејан

Норвешка е првата европска земја која е подготвена да го уапси Нетанјаху

Дејан Дејан

Ескобар: Од новата влада на Северна Македонија очекуваме да продолжи по европскиот пат

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе