Uncategorized Вести Свет Топ вести

Експлозии на Крим – масовен украински напад врз полуостровот, Русија соборила 38 дронови

Татнежи од експлозии го затворија Керчкиот мост на Крим за сообраќај. Украина во текот на ноќта изведе масовни напади врз полуостровот, пришто руската противвоздушна одбрана соборила 38 дронови, соопшти министерството за одбрана на Русија.

На каналите на Телеграм се појавија тврдења дека се слушнале експлозии во близина на нафтеното депо Феодосија, како и во близина на одморалиште во источниот дел на полуостровот.

Керчкиот мост го поврзува континенталниот дел на Русија со Крим. Долг е 19 километри и претставува клучна рута за снабдување на руските трупи на полуостровот.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Mерките и активностите на надлежните државни институции не се доволно ефикасни и ефективни за вклучување на жените од руралните средини на пазарот на труд

Дејан Дејан

Башким Бесими е нов заменик претседател на Советот на јавните обвинители, истрагата за неговиот претходник Мемети и врховнот судија Георгиев е на крај

Дејан Дејан

Новата Влада скрои рекорден буџет, планира да потроши речиси 5, 9 милијарди евра, ќе скокне и јавниот долг

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе