Временска прогноза

Значително намалување на дневните температури за околу 10 степени – Временска прогноза за 27.7.2023

Во западните делови променливо облачно со локален дожд, во останатите сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец (на повеќе места со брзина над 60 км/час). UV=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.

Информации од ова утро: 26.7.2023

Минимални температури (во °С)

16 Берово, Попова Шапка, 17 Битола, 18 Крива Паланка, 19 Охрид, Прилеп, Струмица, Лазарополе, 20 Гевгелија, Маврови Анови, Крушево, 21 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Кавадарци, Претор, 22 Велес, Виница, Дојран, 23 Демир Капија, 24 Штип, Дебар.

Температура на вода, измерена во 7.30 часот (во °C)
Охридско Езеро  22.8
Преспанско Езеро  22.7
Дојранско Езеро  25.8

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локална нестабилност – Временска прогноза за 29.5.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на некои места нестабилно – Временска прогноза за 28.5.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локална нестабилност – Временска прогноза за 27.5.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе