Емисии Наука и здравје Телма амбуланта

Лична приказна за борбата со карцином на дојка. Како да го откриете навреме- Телма амбуланта

Според податоците на СЗO ракот на дојка е најчеста форма на карцином кај жените.

Кога да се посомневаате на оваа болест и колкави се шансите за нејзино целосно излекување ни појасни д-р. Даниела Попоска – онколог и радиотерапевт.

Со оваа дијагноза се соочила и Анета Здравковска која болеста ја открила при доењето на нејзиното второ дете. Таа ни ја раскажa нејзината борба со карциномот на дојка.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Топ Тема 22.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе