Топ тема

Топ Тема 21.07.2020

Стабилна влада или вовед во криза? Колку поделбата по етнички блокови и и националистичкиот печат на изборите ќе ја составуваат новата влада? Ударот за македонската економија допрва доаѓа, дали државата има капацитети да се справи? Ќе допре ли Македонија до пакетот за корона помош на ЕУ? Во Топ тема со Сања Васиќ дебатираат Бранимир Јовановиќ и Кастриот Арифи.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

„Топ тема“ (17.06.2024) Уставен, по допрен глас, може да го стопира законот за локална самоуправа

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе