Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Сончево и студено – Временска прогноза за 8.12.2021

Дејан Дејан
Утре со преодна стабилизација на времето. Разведрувањето наутро носи ниска утринска температура, која речиси насекаде ќе се спушти под нула. Преку ден ќе биде сончево...
Временска прогноза

Облачно и врнежливо – Временска прогноза за 6.12.2021

Дејан Дејан
Од ноќеска нашето подрајче потпаѓа под влијание на влажна воздушна маса, па утре речиси насекаде ќе биде облачно и врнежливо. Пообилни врнежи ќе има попладне...
Временска прогноза

Од недела попладне дестабилизација – Временска прогноза за 5.12.2021

Дејан Дејан
Утре претпладне ќе биде сѐ уште стабилно, но со магла по одделни котлини. Преку ден променливо облачно со слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието...
Временска прогноза

Утре стабилно – Временска прогноза за 4.12.2021

Дејан Дејан
Утре со релативно пријатна временска состојба. Ќе биде стабилно, претпладне променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец и минимална темература насекаде над...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе