Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

-10°C во четири градови – Временска прогноза за 1.12.2021

Дејан Дејан
По првиот ден со студ, први декември во четири градови ќе донесе утрински температури од -10°C. Крушево, Маврово, Берово и Крива Паланка ќе имаат најстудени...
Временска прогноза

Променливо облачно и суво – Временска прогноза за 25.11.2021

Дејан Дејан
Утре нѐ очекува стабилно време, наутро со темепература од 1 до 6°C. Ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен ветер од југо-источен правец поизразен...
Временска прогноза

Преодна стабилизација – Временска прогноза за 24.11.2021

Дејан Дејан
Во раните утрински часови само на југо-исток сѐ уште со слаби врнежи од дожд, претпладнето со зголемена облачност. Но, попладне ќе има делумно намалување на...
Временска прогноза

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд – Временска прогноза за 23.11.2021

Дејан Дејан
Од денеска следува период на променлива временска состојба. Ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд.  Позастапени ќе бидат во  западните и...
Временска прогноза

На запад облачно, на исток повеќе сонце – Временска прогноза за 19.11.2021

Дејан Дејан
Во западните делови ќе се задржи умерено до значително облечно, а во источните делови посончево. Ќе дува слаб до умерен а вдолж Повардарието повремено засилен...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе