Вести Свет Спорт Топ вести Фудбал

(ВИДЕО) Застрелан маж кој со секира се заканувал на холандските навивачи во Хамбург пред мечот на “лалињата” на ЕП

Полицијата пукала во маж кој со секира во рака им се заканувал на Холанѓаните во Хамбург пред натпреварот помеѓу Полска и Холандија во првото коло на групната фаза на ЕП во фудбал.

Непознат маж со секира се заканувал на навивачите на Холандија, но полицијата брзо го обиколи и му го ограничи движењето.

Откако не сакаше да се предаде и да ја остави секирата туку хаотично се движеше по улицата, еден полицаец го застрела.

Ранетиот напаѓач е префрлен во болница и хоспитализиран.

Холандија со пресврт успеа да го добие дуелот со Полска со 2:1.

На ЕП во фудбал на другиот крај на Германија, во Гелзенкирхен се случи друг инцидент кога во простор наменет за навивачите на Србија влегле навивачи со обележја на Албанија и се судриле меѓу себе. Србија игра со Англија вечерва во 21:00 часот.

Албански и српски навивачи се тепале во Гелзенкирхен

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе