Вести Спорт Топ вести

Германците незапирливи на отварањето на Европското првенство

Германската фудбалска репрезентација со фуриозен вовед на Европското првенство. Домаќинот на завршниот турнир ја декласираше Шкотска со 5:1 во првиот меч од групата А.

Првиот гол за „панцерите“ беше дело на Вирц во 10-тата минута. Водството на Германците го дуплира Мусиала во 19-тата, а пред паузата за одмор погоди и Хаверц од пенал.

„Петардата“ беше комплетирана со головите на Фулкруг и Џан, додека единствениот погодок за Шкотите беше дело на Рудигер, кој во 87 минута на несреќен начин ја пренасочи топката кон сопствената мрежа.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе