Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Сѐ уште стабилно и топло – Временска прогноза за 8.11.2021

Дејан Дејан
Утре со нешто слична временска состојба. Ќе биде стабилно со умерена до значителна облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб...
Временска прогноза

Стабилното и топло време продолжуваат и понатаму – Временска прогноза за 5.11.2021

Дејан Дејан
Претпладне вдолж Повардарието со магла и значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат. Во останатиот дел од земјата сончево и релативно топло со мала...
Временска прогноза

Сончево и топло, по котлините наутро магла-Временска прогноза за 4.11.2021

Дејан Дејан
Претпладне вдолж Повардарието со магла и значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат. Во останатиот дел од земјата сончево со мала локална облачност. Ќе...
Временска прогноза

Магла наутро, облаци попладне- Временска прогноза за 1.11.2021

Дејан Дејан
Зимско сметање на време и првиот ден од ноември носат измени и во временската состојба. Кон крајот на денот се пчекува зголемување на облачноста Утре...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе