Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Сончево, студено и ветровито – Временска прогноза за 15.1.2022

Дејан Дејан
Утре во најголемиот дел од земјата ќе се задржи сончево, студено и ветровито време. Претежно во северните делови со мала до умерена облачност. Во должина...
Временска прогноза

Сончево и студено – Временска прогноза за 13.1.2022

Дејан Дејан
Под влијание на исклучително студена воздушна маса остануваме и во текот на утрешниот ден. Во најголемиот делод земјата ќе се задржи сончево, но студено време...
Временска прогноза

Стабилно и студено со сонце – Временска прогноза за 12.1.2022

Дејан Дејан
Од утре следува период на стабилно, суво, ветровито и студено време. Утре ќе се задржи претежно сончево со умерена облачност и умерен до засилен ветер...
Временска прогноза

Облачно со постепен престанок на врнежите – Временска прогноза за 11.1.2022

Дејан Дејан
И утре ќе го започнеме денот со облачно и врнежливо време, со повремени и локални врнежи претежно од снег. Ќе дува засилен ветер од северен...
Временска прогноза

Oблачно со пообилни врнежи од дожд – Временска прогноза за 10.1.2022

Дејан Дејан
Утре ќе се задржи облачно време со пообилни врнежи (локално над 25л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат...
Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд – Временска прогноза за 9.1.2022

Дејан Дејан
Променливата временска состојба продолжува и во текот на утрешниот ден. Во најголемиот дел од земјата ќе имаме променливо облачно време со повремени локални врнежи од...
Временска прогноза

Сончево со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 6.1.2022

Дејан Дејан
Сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се зголемува. Кон крајот на денот во западните делови ќе има локален дожд,...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе