Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Сончево и топло со мала облачност – Временска прогноза за 19.2.2022

Дејан Дејан
Првиот ден од викендот ќе имаме пријатна временска состојба за било каква активноост на отворено .Во најголемиот дел од земјата ќе биде сончево и топло...
Временска прогноза

Претежно сончево и потопло – Временска прогноза за 18.2.2022

Дејан Дејан
Наутро на места со умерена до значителна облачност. Во текот на претпладневните часови облачноста ќе се намали и потоа ќе биде претежно сончево. Ќе дува...
Временска прогноза

Од утре повторно стабилизирање – Временска прогноза за 17.2.2022

Дејан Дејан
Утре со стабилно време, потопло, претпладне умерено до значително облачно,  а преку денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен...
Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди- Временска прогноза за 15.2.2022

Дејан Дејан
Утре во најголемиот дел од земјата ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер...
Временска прогноза

Променливо облачно со слаб локален дожд и снег – Временска прогноза за 14.2.2022

Дејан Дејан
Променливо облачно ќе продолжи и во првите денови од новата работна недела. Утре со слаб локален дожд, а на планините со провејување на слаб снег....
Временска прогноза

Променливо облачно и посвежо – Временска прогноза за 13.2.2022

Дејан Дејан
Утре со нешто слична временска состојба на денешната. Ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот и...
Временска прогноза

Променливо облачно и ветровито – Временска прогноза за 12.2.2022

Дејан Дејан
Викендов со мала промена на временската состојба, со што акцент ќе има на облачноста. Утре ќе преовладува променливо облачно време, во некои делови со зголемена...
Временска прогноза

Сончево и релативно топло – Временска прогноза за 11.2.2022

Дејан Дејан
Во текот на утрешниот ден ќе имаме сончево и релативно топло време. Во претпладневните часови  во одделни котлини, особено во должина на Повардарието со зголемена...
Временска прогноза

Сончево и потопло, по одделни котлини со појава на магла – Временска прогноза за 10.2.2022

Дејан Дејан
Утре во најголемиот дел од земјата ќе се задржи сончево и потопло време, со мала локална облачност. Во одделни котлини во утринските и претпладневните часови...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе