Ристовски и Спортинг на мегдан со Атлетико Мадрид

Најголемите фаворити за освојување на трофејот во Лигата на Европа, Арсенал и Атлетико Мадрид се избегнаа во четвртфиналето, па можеби овие два тима ќе ги гледаме во големото финале во...

Реприза од Кардиф: Реал Мадрид го доби Јувентус во четвртфиналето

Реал Мадрид и Јувентус во четвртфиналето ќе одиграат реприза на ланското финале во Кардиф. Ждрепката сакаше во оваа фаза од натпреварувањето да се сретнат ланските финалисти. Минатиот мај „кралевите“ славеа...

Челси на „Камп Ноу“ сака да се повтори 2012 година

Барселона и Челси низ годините одиграа неколку фантастично интересни и драматични дуели во нокаут-фазата од Лигата на шампиони. Вечерва на ревашнот на „Камп Ноу“ предноста ја имаат „каталонците“ поради ремито...

Шкендија ремизираше со Ренова, Пелистер со предност против А. Пандев

Шкендија како домаќин одигра 1-1 против градскиот ривал Ренова во рамки на првиот полуфинален натпревар во Купот на Македонија. „Гипсарите“ се покажаа како цврст противник за фаворитот и први го...

Македонија ќе нема претставник во АБА-лигата следната сезона

Македонската кошарка нема да има свој клуб претставник во АБА-лигата следната сезона. Ова беше одлучено на денешниот состанок на Собранието на клубови во Белград, Србија. Два македонски клуба можат да...

Венус подобра од Серена во 3.коло на Индијан Велс

Венус Вилијамс го скрати кам-бекот на тениските терени на нејзината сестра Серена, откако ја совлада во третата рунда на мастерсот во Индијан Велс. Постарата сестра Вилијамс славеше со 2-0 по...

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Манчестер јунајтед не се прослави на првиот натпревар против Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, па ремито без голови беше џек-пот за премиерлигашот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Ракометарите на Вардар во СЕХА-лигата денеска против Нексе ќе ја бркаат рекордната 17-та победа. Овој дуел е воедно последен за „црвено-црните“ од регуларниот дел од сезоната, а првото место беше...

Познати полуфиналните двојки во Купот

Во просториите на ФФМ денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија. Актуелниот освојувач и бранител на трофејот, Пелистер, ќе излезе против Академија Пандев, додека во вториот полуфинален меч...

Ф4 НА СЕХА ЛИГАТА ЌЕ СЕ ИГРА ВО СЦ ЈАНЕ САНДАНСКИ

СЕХА ЛИГА: Ф4 ТУРНИРОТ ЌЕ СЕ ИГРА ВО СЦ ЈАНЕ САНДАНСКИ Раководството на СЕХА лигата одлучи седмиот Ф4 турнир да се одржи во Скопје во СЦ „Јане Сандански. Вардар ќе...