Спорт Фудбал

Словачка ја шокираше Белгија: Лукаку погоди два пати, но ВАР му ги поништи головите (ВИДЕО)

По убедливиот триумф на Романија од 3-0 против Украина, денеска имаше уште едно изненадување во групата Е на Европското првенство. Словачка ја шокираше Белгија со 1-0 во рамки на првото коло.

Стрелец на победничкиот гол за Словаците денеска во Франкфурт беше Иван Шранц уште во седмата минута, кога реагираше на одбиена топка по голема грешка на белгиската одбрана.

Тоа се покажа како конечен резултат иако Ромелу Лукаку погоди два пати за Белгија. Двата погодока на напаѓачот беа поништени од ВАР, првиот во 56.минута поради офсајд, додека вториот во 86.минута откако Луис Опенда играше со рака во зачетокот на акцијата.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Desk

ФОТО галерија: Шкендија немоќна против ерменскиот Ноа

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Струга ТЛ повторно рамноправна со фаворизираниот противник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе