Спорт Фудбал

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Европската фудбалска федерација отвори истрага против Албанија, а како причина за овој потег се наведува недоличното однесување на навивачите на вчерашниот натпревар со Италија.

Во текот на 90-те минути во Дортмунд направени се серија прекршоци. Од користење пиротехнички средства, провокативни пораки од трибините па се до влегувањето на еден навивач на теренот.

УЕФА во соопштението не наведе колку време ќе се  истражуваат инцидентите и кога ќе биде изречена евентуалната казна.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Desk

ФОТО галерија: Шкендија немоќна против ерменскиот Ноа

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Струга ТЛ повторно рамноправна со фаворизираниот противник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе