Спорт Фудбал

Милан е силно заинтересиран за ѕвезда на Феенорд

Матс Вифер е еден од приоритетните трансфери на Милан летово. Челниците на „росонерите“ наводно веќе се во преговори со Феенорд за ангажман на играчот од средниот ред.

Вифер има 24 години и веќе одигра и девет натпревари за холадската репрезентација. Милан подготвува понуда помеѓу 20 и 25 милиони евра.

„Росонерите“ се заинтересирани за уште еден холандски интернационалец, а тоа е Џошуа Зиркце од Болоња.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Desk

ФОТО галерија: Шкендија немоќна против ерменскиот Ноа

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Струга ТЛ повторно рамноправна со фаворизираниот противник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе