Спорт Фудбал

Евертон бара 80 милиони фунти од Манчестер јунајтед за Брентвајт

Џерад Брентвајт беше еден од најдобрите играчи на Евертон изминатата сезона, па Манчестер јунајтед тргнува по неговиот потпис. Шпекулациите се дека „ѓаволите“ и фудбалерот веќе ги договориле личните услови за петгодишен договор, но сега проблемот е Евертон.

„Карамелите“ го проценуваат англискиот стопер на 80 милиони фунти и не планираат да ја намалат цената. Ако Манчестер јунајтед е сериозен во намерата да го ангажира Брентвајт тогаш ќе мора да го плати ова обештетување.

Ерик тен Хаг бара засилувања во одбраната по заминувањето на Рафаел Варан, но и поради фактот што лани имаше сериозни проблеми со повредите во дефанзивниот ред, па Хери Мегваер, Виктор Линделоф и Лисандро Мартинез одиграа малку натпревари. Најстандарден беше ветеранот Џони Еванс.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Desk

ФОТО галерија: Шкендија немоќна против ерменскиот Ноа

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Струга ТЛ повторно рамноправна со фаворизираниот противник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе