Спорт Фудбал

Холандија во паника: По Де Јонг и Копмајнерс нема да игра на ЕП 2024

Холандската фудбалска репрезентација ќе биде сериозно ослабена на Европското првенство во Германија со неиграњето на Френки де Јонг, кој дефинитивно отпадна од комбинација поради повреда.

Селекторот Роналд Куман има нова главоболка, бидејќи и Теун Копмајнерс ја напушти репрезентацијата поради повреда.  Фудбалерот на Аталанта се повреди сам при загревањето на пријателскиот натпревар со Исланд. Холандија остана без двајца клучни играчи од средниот ред на турнирот во Германија.

Јан Матсен доби дополнителен повик во репрезентацијата на „лалињата“.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе