Вести Економија Топ вести

Неизвесно е што ќе се случува со каматните стапки

Со падот на инфлацијата, се очекува каматните стапки да паѓаат.домашните економисти велат дека европската централна банка најави намалување на каматата од идниот месец.

Овој сигнал треба да го следи Народна банка, но состојбата се усложнува бидејќи не се знае како што е се случува со американските федерални резерви, кои, исто така, влијаат на каматните стапки.

Ирена Чачкова

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Г7 ветија продолжување на поддршката за Украина и побараа прекин на огнот во Газа

Дејан Дејан

Земјоделците да се информираат за заедничката земјоделска политика на ЕУ, порачуваат експертите

Дејан Дејан

САД ѝ се заблагодари на Македонија за достигнатите 2% БДП за одбраната

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе