Uncategorized Македонија

А1 и Нетфликс договорија соработка – корисниците ќе имаат пристап до најголемата видеотека

Како дел од стратешкото партнерство на А1 Телеком Австрија Групацијата со Netflix, А1 Македонија станува првата телекомуникациска компанија на домашниот пазар што ја нуди оваа водечка стриминг услуга за своите корисници.

По тој повод, како дел од специјалната понуда, А1 Македонија го подарува Netflix Basic дo 12 месеци на сите корисници ќе склучат нов договор или ќе го обноват својот A1 Combo договор.
Сите Netflix корисници може да ги гледаат содржините на смарт телевизори, мобилни телефони, таблет, стриминг уреди или конзоли за гејминг кои се поврзуваат со Интернет и нудат Netflix апликација или преку netflix.com. Оваа стриминг платформа нуди голем број на серии и филмови за сечиј вкус, меѓу кои и најгледаните фаворити Stranger Things, Rebel Moon, The Witcher, Leo, Black Mirror илиLeave the World Behind.

„Со големо задоволство денеска го најавуваме вклучувањето на Netflix во нашата понуда што претставува уште еден иновативен чекор на А1 Македонија кон обезбедување премиум содржини и супериорно корисничко искуство. Со понудата за пристап до оваа популарна услуга, на нашите корисници им го носиме најдоброто од забавата од удобноста на нивниот дом на супериорна оптичка мрежа. Со континуирано збогатување на нашето портфолио на услуги, се стремиме да ги надминеме стандардните телеком понуди, нудејќи премиум услуга која е уште подобро прилагодена на потребите и желбите на корисниците“, изјави Методија Мирчев, Извршен директор во А1 Македонија.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Јавните служби и установи, УЈП и извршителите, најголема главоболка за граѓаните

Дејан Дејан

Со дигитализирани и поврзани институции има поефикасна борба против корупцијата и подобри услуги кон граѓаните

Дејан Дејан

Пожарот над  Битола е под контрола, но се уште има неколку активни жаришта

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе