Емисии Наука и здравје Телма амбуланта

Ревматоиден артритис, најчесто заболуваат жени од 20 до 60 години- Телма амбуланта

Ревматоидниот артритис е хронична автоимуна болест на целиот организам, од која најмногу страдаат зглобовите.

Најчесто заболуваат жените на возраст од 20 до 60 години.

На кои симптоми треба веднаш да се реагира, постои ли лек кој дава добри резултати и што го предизвикува ревматоидниот артритис?

Денешен гостин ни беше асс. д-р. Филип Гучев – ревматолог.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан

Топ тема (20.05.2024): ДУИ со обвинувања за изборен инженеринг, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ по плус пратеник во петката

Дејан Дејан

КОД: Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе