Код Македонија

КОД: Куќа на контроверзната Ексико – каков имот на Водно се поврзува со Мијалков

Куќата во која живее Мијалков, и каде го бараа полицајци пред да исчезне 40 часа, е сопственост на фирмата Ексико, која е дел од мрежата фирми опфатена со истрагата Империја.

Во околината, на Водно,  нема ниту еден објект кој е сопственост на Мијалкови, иако има многу имоти за кои постои сомнеж за прикриено сопствеништво на поранешниот директор на УБК.

Код во вечерашната емисија истражува кои се луѓето кои навестиле бегство на Мијалков, меѓу нив, била и трансакција со која хотел на Водно неколку дена пред завршните зборови во процесот Тврдина Таргет ја сменил сопственоста и бил купен од фирма на синот на Мијалков, за 5 пати пониска цена од проценетата.

Целата емисија КОД Реконструкција на „бегството“ и предавањето на Мијалков е на следниот линк:

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Зоран Матевски-Новата Влада да продолжи да го гради концептот на интеркултурализам

Дејан Дејан

Иљаз побара турскиот јазик да биде рамноправен, Мицевски го покани да биде дел од Владата

Дејан Дејан

Во тешка здравствена состојба и неухрането почина 8 месечно бебе на пат кон скопските клиники

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе