Категорија : Спорт

Спорт

Квартараро на пол во Херез,Маркез се повлече од трката

Дејан Дејан
Победникот на минатонеделната трка во Херез,Фабио Квартараро беше најбрз во квалификациите на патеката во Шпанија  каде утре повторно ќе  се вози натпревар  по рестартот на...
Спорт Фудбал

Хендерсон е најдобар фудбалер во Премиерлигата според новинарите

Дејан Дејан
Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон е прогласен за најдобар фудбалер во Премиерлигата за оваа сезона 2019/2020 од Асоцијацијата на фудбалски новинари. Англичанецот беше еден од...
Ракомет Спорт

Познати се групите во ракометната Супер лига за сезоната 2020/2021

Дејан Дејан
Во Ракометната федерација на Македонија денеска беше извршена ждрепката за групите во машката Суперлига за новата сезона. Ќе се игра во нов формат поради проширувањето...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе