Категорија : Спорт

Спорт Фудбал

Редовно собрание на ФФМ

Дејан Дејан
Фудбалската федерација на Македонија денеска го оддржа Редовното Генерално Собрание. Според одобрен здравствен протокол од Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести, Фудбалската федерација...
Ракомет Спорт

Талески една сезона во Вардар, Георгиевски до 2022 година

Дејан Дејан
ракометниот клуб вардар денеска ги официјализираше трансферите на македонските репрезентативци Гоце Георгиевски и Филип Талески. Од поодамна беше јасно дека Георгиевски и Талески ќе го...
Ракомет Спорт

ИХФ ја разочара цела Македонија: Ракометарите нема да играат на СП во Египет

Дејан Дејан
Македонската ракометна репрезентација нема да учествува на Светското првенство во Египет идната година во јануари, откако Интернационалната ракометна федерација одлучи да не ни додели вајлд-карта...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе