Вести Економија Топ вести

Бислимовски: Највулгарна шпекулација е онаа дека лебот повторно ќе поскапи, ако порасне цената на струјата

Претседателот на РКЕ Бислимовски, ги демантираше  сите најави дека ако поскапи струјата, цената на лебот повторно ќе се зголеми. Вели дека тоа тотално е неточно, затоа што  најголем дел од производителите на леб се снабдуваат на отворен пазар каде изминатиов период струјата е поевтина.

TАКА ДА БИЛО КАКВА ШПЕКУЛАЦИЈА ДЕКА ПРОМЕНАТА НА ЦЕНАТА ПО КОЈА ШТО ЌЕ ГИ  СНАБДУВА УНИВЕРЗАЛНИОТ СНАБДУВАЧ МАЛИТЕ ПОТРОШУВАЧИ ЌЕ ВЛИЈАЕ ДОПОЛНИТЕЛНО НА  ПОСКАПУВАЊЕ НА ЛЕБОТ Е ТОТАЛНО НЕТОЧНА И ПРЕТСТАВУВА НАЈВУЛГАРНА ШПЕКУЛАЦИЈА, ДОДАВА БИСЛИМОВСКИ.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе