Емисии Топ тема

Топ Тема – Како резултатите од изборите би се одразиле на проширувањето? 06.06.2024

Зошто се важни изборите за Европскиот Парламент не само за земјите членки на Унијата туку и за кандидатите, особено за Земјите од Западен Балкан.

Како резултатите од изборите би се одразиле на проширувањето?

За овие и други прашања во Топ Тема вечерва е евроамбасадорот Дејвид Гир, со експертите Симонида Кацарска и Зоран Нечев.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе