Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Ѓорче Петров убедлив против бранителот на трофејот

Ракометарките на Ѓорче Петров в недела ќе се борат за трофејот во Купот на Македонија откако денеска триумфираа со 31:14 во дуелот со минатогодишниот победник во ова натпреварување.

Најефикасни во победничкиот тим со по четири погодоци беа Марија Јанкуловска, Емилијана Ризоска, Анастасија Николовска, Милица Николиќ и Талида Алмеида додека во составот на Куманово пет пати беше прецизна црногорската интернационалка Сузана Зечевиќ.

Утре во второто полуфинале се среќаваат Вардар и Чаир, а почетокот е закажан за 17 часот.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе