Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Еурофарм Пелистер прв финалист во Купот

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се пласираа во финалето на Купот на Македонија откако вечерва во Скопје го совладаа Тиквеш со 33:29.

Најзаслужен за четвртиот последователен пласман во финалето за Битолчани беше Богдан Радивојевиќ со 10 гола додека на спротивната страна шест пати прецизен беше Срѓан Мијатовиќ.

Противник на Еурофарм Пелистер во неделното финале ќе му биде победникот од утрешното соочување меѓу Вардар и Алкалоид.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе