Вести Економија Топ вести

Дизелот поевтинува за половина денар, без промени кај 95-ката и 98-цата – нови цени на дел од горивата од полноќ

Дизелот од ноќеска на полноќ поевтинува за половина денар по литар, а цените на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 не се менуваат, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Новата цена на дизелот ќе изнесува 77,5 денари за литар. За половина денар поскапува Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и еден литар ќе чини 77,5 денари.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,871 денари и килограм ќе се продава за 44,302 денари.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе