Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Фудбалските надежи триумфираа во дуелот со БиХ

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години во вториот контролен дуел против селекцијата на Босна и Херцеговина забележа победа од 2:0, а стрелци на головите беа Каба Јакупи во 52-та минута и Фикрет Љиварека во последните моменти од средбата што се играше на теренот на тренинг центарот Петар Милошевски.

Овие два меча со Босна и Херцеговина беа последна проверка за составот на селекторот Тони Јакимовски кој во текот на следниот месец во Скопје ќе ги одигра квалификациите за настап на Европското првенство.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Партизан рекордер во Евролигата по посетеност со продадени 99 отсто од билетите

Дејан Дејан

Басконија или Виртус Болоња, кој ќе биде ривал на Реал Мадрид во плеј-офот?

Дејан Дејан

Норис на пол-позицијата за спринт трката во Кина

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе