Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Турција супериорна против БиХ

Во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство што се одржуваат во Скопје, селекцијата на Турција без поголеми проблеми со 3:0 ја совлада репрезентацијата на Босна и Херцеговина.

Во меч кој траеше 61 минута, фаворитот за освојување на првото место во групата триумфираше на Босна и Херцеговина со 25:15, 25:17 и 25:18.

Утре во рамките на третото коло селекцијата на Македонија се среќава токму со Турција, а почетокот на мечот е закажан за 18 часот и ќе се игра во А1 арената Борис Трајковски.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе