Свет Топ вести

(видео)Рама до Ѓукановиќ: Благодарам што постоиш драг Мило

Премиерот на Албанија Еди Рама во видео порака објавена на социјалните мрежи во очи парламентарните избори во Црна Гора закажани за 30 август му дава безрезервна поддршка на Мило Ѓукановиќ.

Обраќањето најпрво го почнува на англиски јазик за потоа главната порака да ја пренесе на српски јазик, па дури и вели „благодарам што постоиш драг Мило“.

Понатаму додава дека актуелниот црногорски претседател треба да биде горд на сето она што го направил за својата земја.

Еди Рама вели: Со чувство на длабока и искрена врска меѓу двете земји, Албанија и Црна Гора и нашите две сестрински партии, ти посакувам да победиш на изборите – Одлучно за Црна Гора, што е слоганот на кампањата на ДСП за изборите.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Бројот на Египќани кои починаа за време на аџилакот во Саудиска Арабија се искачи на 672

Дејан Дејан

КОД: Наместо финансиска помош за ЕСМ совети како да се извлечат од финансиската криза

Дејан Дејан

Иљаз побара турскиот јазик да биде рамноправен, Мицевски го покани да биде дел од Владата

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе