Категорија : Спорт

Спорт Фудбал

Кај Шкендија нема позитивни на Ковид 19

Дејан Дејан
Фудбалскиот клуб Шкендија ќе продолжи со подготовките за новата сезона.Македонскиот прволигаш објави дека фудбалерите ,техничкиот персонал и сите вработени во клубот се негативни на Ковид...
Кошарка Спорт

ФИБА ги номинираше Мекејлеб, Антиќ и Илиевски за најдобра петорка на ЕП од малите земји

Дејан Дејан
ФИБА номинираше тројца македонски кошаркарски репрезентативци во изборот за најдобра петорка на Европските првенства во изминативе 20 години од малите земји, кои не се закитиле...
Ракомет Спорт

Валчак потпиша двегодишен договор со Вардар

Дејан Дејан
Полскиот репрезентативец Патрик Валчак и официјално е дел од Вардар. Клубот денеска го промовираше најновото засилување на пикерската позиција. Валчак со „црвено-црните“ се обврза на...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе