Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Со вакви навивачи секогаш се победува, полни трибини за голем триумф

Ракометната репрезентација на Македонија ја продолжи традицијата да биде дел од големите натпреварувања.

По триумфот над Фарски острови, составот предводен од Кирил Лазаров следната година ќе биде дел од Светското првенство.

Ракометарите имаа фантастична поддршка од трибините и арената Борис Трајковски одамна не била исполнета до последното место кога настапува нашиот национален тим.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе