Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП18 – Дуња Иванова

Дуња Иванова е позната македонска пијанистка, но и велосипедистка.
Викендов со неа правиме паралела меѓу светот на уметноста и спортот, па дознаваме како дисциплината за вежбање пијано техники и помогна да биде дисциплинирана и во поглед на вело-тренинзите?
Имала ли падови и незгоди, кои претставуваат голем ризик за нејзините раце и пијанистичка кариера?
Какво беше искуството на минатогодишното Светско првенство?
Зошто повеќе ги сака тандем-трките за кои признава дека сепак се и потешки?
,,Фер-плеј” со Јана и оваа недела во 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе