Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП17 – Милан Лазаревски и Томислав Јагуриновски

Со свежи впечатоци од Европското ракометно првенство, викендов ги пречекуваме репрезентативците на Македонија Милан Лазаревски и Томислав Јагуриновски.
Против кого беше потешко на теренот – Германија или Франција?
Каква е нивната соработка со селекторот Кирил Лазаров?
Дали во националниот тим постои вистинско другарство?
Како течат клупските подготовки на Вардар пред финалната борба за титула и дали нејзиното освојување е возможна мисија?
Гледајте нѐ во недела, 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе