Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП16 – Вероника Костовска и Александар Кузмановски

Со карате успеси ни стартува и 2024 година, а со освоен Бронзен медал во Атина, во ,,Фер-плеј” ја пречекуваме Вероника Костовска, заедно со нејзиниот тренер Александар Кузмановски.
Дали беа тешки борбите на патот до медалот?
Постои ли разочарување – зошто не е Златен?
Вероника ни открива како успева да биде истовремено успешна студентка на Медицинскиот факултет и каратистка со активна натпреварувачка кариера?
Од тренерот дознаваме за индивидуалниот пристап кон секој негов ученик.
Зборуваме и за селекторската улога и тоа дали успева непристрасно да ја извршува, со цел Македонија на меѓународно ниво да се претставува и бори со најдоброто кое го имаме во карате спортот…
Гледајте нѐ и оваа недела, во 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе