Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП15 – Горан Тиловски

Од 24 до 28 јануари, Скопје е домаќин на Европското пинг-понг првенство за натпреварувачи до 21 година.
За нивото на популарност на овој спорт во Македонија, за конкуренцијата, организацијата на националните и меѓународни натпреварувања разговараме со Претседателот на пингпонгарската федерација на Македонија, Горан Тиловски.
,,Фер-плеј” со Јана, во недела, 16:15 на Телма.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе