Топ тема

Топ Тема (16.01.2023) Интервју со Билјана Ивановска, претседателка на ДКСК

Мандатот го започнаa со предмети за непотизам, а го завршуваaт со барање до Уставениот суд за законитост на балансерот и Законот за преземање на административци.

Успеа ли овој состав на ДКСК да ја сузбие корупцијата?

Колку од нивните 5.500 предмети добија своја институционална завршница?

Што ќе им остават во наследство сегашните на идните антикорупционери?

Интервју со Билјана Ивановска, претседателка на Државната комисија за спречување на корупцијата, во Топ Тема на Телма со Тамара Грнчароска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе