Вести Македонија

Македонски спортист убиен во Бугарија

Стојан Спасов, 26 годишен македонски државјанин кој аматерски се занимавал со спорт пред три дена бил убиен во Бугарија- објавија повеќе веб медиуми. Тој бил пронајден мртов пред шопинг мол. Неговото тело е на обдукција и се уште не се знае причината за смртта. Од МНР во Скопје велат дека веднаш стапиле во контакт со бугарските надлежни органи и заеднички работат за расчистување на случајот.

Според информациите на Телма тој подолг период живеел во Софија каде имал изнајмен стан. Неговите родители и блиски пријатели се во шок за ситуацијата и апелираат до македонската полиција да истражи повеќе за случајот и бараат помош да се вратат неговите посмртни останки во Македонија.МНР соопшти дека контактирале со семејството и ќе помогнат во враќањето на починатиот Спасов.

Тамара Марковска

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

„Цвета“ бизнисот на криминалните банди со трговијата со оружје во Албанија

Дејан Дејан

Нетанјаху: Следат „уште поболни напади против Хамас“

Дејан Дејан

Украинската армија тврди дека ја држи контролата над Часов Јар и покрај руските напади

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе