Вести Економија Емисии Топ вести Утринска на Телма

Проф. Димитров: Наместо секој да произведува струја, државата им помага на поединци да прават екстра профит

Доцниме со подготовките за грејната сезона и за презимување со најголемата енергетска криза по осамостојувањето, вели универзитетскиот професор Констанин Димитров.

Тој вели дека набавките на мазут, јаглен, гас требало да бидат готови во март за да не се доведуваме во ситуација да молиме по многу повисоки цени да се соочуваме со недостиг на енергенси.

Наместо секој да произведува струја, државата им помага на поединци да прават екстра профит, вели Димитров во денешното гостување во емисијата „Да си кажеме со Горан Петрески“.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Дејан Дејан

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе